چند نمونه از بهترین عطر کلاسیک مردانه ؛عطر ویکتوریا سکرت

چند نمونه از بهترین عطر کلاسیک مردانه ؛عطر ویکتوریا سکرت

ساخت وبلاگ

امکانات وب

چند نمونه از بهترین عطر کلاسیک مردانه ؛عطر ویکتوریا سکرت

برای نمونه می‌توان به برند و عطر ویکتوریا سکرت اشاره کرد که همواره جذاب‌ترین عطرهای زنانه را ارائه کرده است. در کنار عطر و ادکلن ویکتوریا سیکرت می توان به لوسیون ویکتوریا سکرت نیز اشاره کرد که طرفداران بسیاری در بین خانم ها دارد.

چند نمونه از بهترین عطر کلاسیک مردانه؛ عطر ویکتوریا سکرت


کرید اونتوس
کرید اونتوس

کرید اونتوس اولین عطر کلاسیک مردانه در لیست ما است که قدرت، بصیرت و موفقیت امپراتور ناپلئون که الهام‌گرفته از زندگی دراماتیکی با جنگ، صلح و عشقی است که ناپلئون با آن زندگی کرد، تکریم‌ می‌کند. این عطر کلاسیک در سال ۲۰۱۰ روانه بازارها شد و سازنده‌ آن اولیویه کرید و اروین کرید بودند. اونتوس که اساساً بیش از هر عطر ویژه دیگری درباره ‌اش صحبت‌ می‌کنند، تحسین‌اش‌ می‌کنند و دوستش دارند،‌ می‌تواند «معیاری» برای عطرهای گرانقیمت و درجه یک باشد، و تقریباً به همان دلایلی که‌ می‌توان برای عطر آکوا دی جیو آورد، باید نمونه‌ای از آن را نشان داد. هیچ چیزی بیش از مستقیماً به صورت مصنوعی تولید نشده بود.

بهترین عطر کلاسیک مردانه؛ عطر ویکتوریا سکرت

یقیناً هیچ عطری شبیه این عطر کلاسیک برای هیچ شرکت عطرسازی در چنین مدت کوتاهی درآمدی بیش از این ندارد (با توجه به قیمت دیوانه‌وار و موفقیت‌اش در سطح جهانی). هر علاقمندی به عطر و ادکلن بایدحداقل نمونه‌ای  از آن (نه فقط نمونه مشابهش) را تهیه کند تا خودش‌هایپی که دارد درک کند. از بخت خوب من بود که بعد از ورود اونتوس به بازار عطرها و بعد از‌ آن طوفانی که به پا کرد، توانستم کمی بویش را استشمام کنم. من توانستم رایحه‌ای نسبتاً «عاری از تعصب» به این عطر بدهم، شاید چون نظرات درباره این عطرها نسبتاً جانبدارانه‌اند.
عطر کلاسیک اونتوس

بدون شک اونتوس به عنوان یک عطر کلاسیک مردانه از حیث رایحه جایگاه بسیار خاصی دارد که‌ می‌توان گفت چیزی بیش از یک عطر دلپسند است – اونتوس عطری حس‌برانگیز، فرمال، برجسته و بیادماندنی است. خیلی سخت‌ می‌توان نشان داد که چه بویی دارد، ولی همه آنهایی که یکبار بویش را استشمام کرده‌اند فراموش‌اش‌ نمی‌کنند.

این ترکیب از رایحه عنبر، میوه، درخت قان، مشک، و انگور فرنگی سیاه به قدری متمایز از سایر عطرهاست که به دسته رایحه‌های مدرن جدید تبدیل شده است – نقطه مقابل مردانه در مقابل عطر میوه‌ای-نعنایی زنانه. اما، سرانجام‌ می‌توان گفت که، اونتوس واقعاً عطری خوشبوست. طنینی بر پوست‌ می‌اندازد که تلالویی از رایحه فلز، مرکبات تیزبو، و برگ‌های حس‌برانگیز انگور فرنگی سیاه دارد: دسته‌گلی که رایحه‌ای بین بوی آن عطر لباس رسمی مردانه و لباس «اولین ملاقات» دارد که سخت می‌توان جلویش دوام آورد. بوی‌اش درخور‌هایپی که دارد هست و شایسته جایگاهی است که در این فرهنگ لغت دارد.
عطر فارنهایت از برند کریستین دیور
عطر فارنهایت از برند کریستین دیور

این عطر کلاسیک مردانه که در سال ۱۹۸۸ توسط ژان لویی سوزاک و میشل آلبایراک ساخته شد، حاوی نت هایی از چرم، برگ بنفشه، جوز و خس‌خس است. آیا‌ می‌توان بوی گاز یا بنزین را یک نت در نظر گرفت؟حتما! هرچند احتمالاً عطرهای بهتری نسبت به این عطر وجود داشته و فقط جزئی از عطرهای ماقبل‌ خودش محسوب‌ می‌شود، اما قطعاً زمانی که وارد بازار شد باعث تحولاتی شد. ارزش‌اش را دارد که نمونه اصلش را بو بکشید.

عطر کلاسیک مردانه فارنهایت که کمی شبیه بوی اونتوس امروزی است، تشخیصی که از عطرهای مردانه داشتیم برای همیشه تغییر داد. این عطر کلاسیک برخلاف دیگر عطرها، ترکیب رایحه چرم است – یکی از مسحورکننده‌ترین عطر در نوع خود. مردها، و همینطور خیلی از بانوان، این عطر را دوست دارند. جزء مهم‌اش درخت جوز است و چاشنی‌اش، البته از دید من، وقتی در پرفیوم بکار میرود، خواص نسبتاً موثر بر غریزه جنسی دارد. فارنهایت عطر دیگری با صد نت است که هر کدامشان در پیچیدگی این رایحه سهم دارند، ولی چطور‌ می‌توانید دلیل تا این اندازه خوبی این عطر را دقیقاً نشان دهید؟
ویژگی عطر فارنهایت

شاید غیرممکن باشد، ولی‌ می‌توانید آن را به زیردسته‌های مرکبات، ادویه‌جات، گل‌ها و چوب تجزیه کنید. این عطر معجونی آتشین گنجانده‌شده در یک بطری است که رنگ و بوی شهرت را تقلید‌ می‌کند. فارنهایت عطری اسرارآمیز است – تقریباً همان طور که عطر ایو سن لورن وای، اولین باری که وارد بازار شد، عمیقاً رمزآلود بود.  اما، به شکل کاملاً جدیدی تأثیرگذار بود، و کمک کرد تا ترکیب رایحه‌های چرم-گل بنفشه به عطرهای مردانه بازار انبوه راه پیدا کند.
عطر کلاسیک مردانه ای‌ مِن از برند موگلر
عطر کلاسیک مردانه ای‌ مِن از برند موگلر

این عطر کلاسیک مردانه که در سال ۱۹۹۶ وارد بازار شد، نت هایی از کارامل، قهوه و نعناع هندی دارد. سازنده آن ژاک‌هاکلیه نام دارد. این عطر از حیث برجسته ‌بودن و متفاوت ‌بودن با سایر عطرها، نسبت به قبل‌اش بسیار خاص بوده و محصولی جسورانه و برجسته… با ماهیتی قدرتمند و منحصر بفرد می باشد.

عطری «سرشار از آب و باد»، محصولی از آ‌لبرتو موریلاس که سال ۱۹۹۶ تولید شد و دارای نتهای شیرین یا شوری از دریا و مرکبات و سایر رایحه‌ها. آتاری لینکس این عطر را اینگونه توصیف‌ می‌کند: «رایحه‌ای الهام‌ برانگیز….زیبا و پاک که با ایده‌ای که در پسِ تولید قبلی آلبرتو موریلاس بوده، از هر جهت نسبت به قبل بهتر شده. “عطر تامی”، قبلاً جایی بوی این عطر را حس کرده‌‌ای، چه واقعاً آن را بشناسی یا نه. این عطر کلاسیک مردانه اساساً نمونه‌ای از رایحه‌های مردانه مدرن است. از مُد افتاده؟ بله کمی. اما قطعاً آن زمان که روانه  بازار شد نمونه‌ای عالی از عطرهای آکواتیک بوجود آورد و الهام‌بخش سیر فعلی عطرهای «دارک بلو» شد که از رایحه مردانه «مدرن» و امروزی واقعی برخوردار است.
عطر کلاسیک مردانه ADG

تقریباً عموم مردم عطر کلاسیک مردانه ADG را پرفروش‌ترین عطر مردانه در کل تاریخ می‌شناسند، و همچنان هم یکی از گزینه‌های پرپاقرص محسوب می‌شود. منطقی‌ست که یکبار آن را امتحان کنید تا بفهمید «معیار» در عطرهای مردانه چیست. اگر «مردم عادی» را درنظر بگیرید، این عطر را می‌توان کاملاً یک «سنگ محک» در نظر گرفت که هر محصول دیگری را می‌توان با آن سنجید.
عطر اونتوس از برند شنل
عطر اونتوس از برند شنل

انتیوس، که نام خدایان باستان یونان است، فردی قدرتمند، تشبیه‌شده به خدا، و نجیب همچون یک مرد بود. انتیوس به آن عطرهایی تعلق دارد که فردیتی روشن و ماهیتی قدرتمند دارند و بر مردانگی تأکید‌ می‌ورزد. این ادکلن کلاسیک یکی از ساخته‌های ژاک پولژ در سال ۱۹۸۱ است و دارای نتهای آنیمالیک، خزه بلوط، رُز و گیاهی است.

نویسنده فراگرانتیکا، جان بیبِل،‌ می‌گوید: «این ادکلن کلاسیک مردانه که نقطه مقابل شنل در برابر عطر ایو سن لورن کوروس محسوب‌ می‌شود، نمونه‌ای از رایحه‌های مردانه در گروه عطرهای حیوانی است، بوی عمیق و مُشکی از فیبر بیدستران را‌ می‌دهد. اما چیزی اینجا باعث دو جناحی ‌شدن‌ می‌شود: آیا کسی فیبر بیدستان دوست دارد؟ بنظرم، هم‌ می‌توان بخوبی از آن استفاده کرد و هم‌ می‌تواند واقعاً نفرت‌انگیز باشد؛ به ظرافت دست بستگی دارد.

عطر کلاسیک مردانه انتیوس ترکیبی از رایحه‌های لابدانیوم، رُز، خزه بلوط و سالویا اسکلاریا معطر است و به‌نوعی تبدیل به عطری بسیار خوشمزه شده. من سالها مثل عطر کوروس، از عطرهای انتیوس هم استفاده‌ نمی‌کردم (سخت طرفدار پور مونسیور شنل بودم)، اما واقعاً این عطر خوبی‌ست.
عطر کلاسیک مردانه پولو از برند رالف لورن
عطر کلاسیک مردانه پولو از برند رالف لورن

این عطر کلاسیک مردانه اصل که سال ۱۹۷۸ توسط کارلوس بنایم تولید شد، حاوی نت هایی از برگ‌های سوزنی درخت کاج، تنباکو، چرم و خزه بلوط است. سرژی بوریسوف‌ می‌گوید:‌«فقط در چند کلمه‌ می‌توان این ادکلن کلاسیک را رایحه‌ای از برگ‌های سوزنی سبز درخت کاج و تنباکوی خشک قهوه‌ای‌رنگ توصیف کرد. البته نباید رایحه نعناع هندی، گل میخک و خزه بلوط را فراموش کرد. عطر سنگین و قدرتمند سنتی، و بسیار محافظ‌کار. این تنها عطری است که از موقعی که اولین بار روی پوستم زدم (که هیچ‌گاه قبلاً امتحان نکرده بودم)، باعث شد تا نامه قدردانی دورودرازی را برای سازنده‌اش بنویسم. این عطر این حس را به من‌ می‌دهد که انگار تنها مرد روی این سیاره، و پدر مردمان آینده‌ام. یک عطر مردانه واقعی که نیازی به مفاهیمی مثل «پور هوم [برای مردان]» یا «مردانه» ندارد.»
عطر پولو از برند رالف لورن

جان بیبِل درباره این عطر‌ می‌گوید: «عطر پولو از برند رالف لورن، به عنوان رایحه‌ای که از تنباکو به عنوان برجسته‌ترین جزء بهره گرفت، آغازگر ابداع جدیدی شد. برخلاف برخی از عطرهای کلاسیک قبلی شبیه عطر تاباک بلوند از برند کارون، که هیچ تنباکویی ندارد، عطر پولو رایحه برگ‌های سوزنی درخت کاج و چوب‌های لوله‌ای‌شکل در مبل‌های تزئین‌شده با چرم را دارد. این عطر دلتنگ‌کننده و حتی پرجلوه بود، ولی نشان از دوران آینده سلسله‌های دولتمند و ابتدایی دهه ۸۰ داشت.

چیزی که انتظارش نمی‌رفت این بود که این عطر به یک اسطوره تبدیل شود – یکی از بهترین پرفیوم‌های عمیق، تیره و چرمی که لایه‌هایی از رایحه شیرین و سبک را پخش‌ می‌کرد. این عطر دروازه‌ای بود به سوی آنچه سرانجام پرفیوم ویژه مردان شد: نمونه اصلی بسیار ابتدایی حاوی رایحه‌های درخت کاج، خزه‌ بلوط، جونیپر و بابونه با قابلیت جابجایی مطلوب. هنوز هم بویی دوست‌داشتنی دارد، بسیار غنی و جذاب است، و متأثر از سنن قدیم چرم و در انتظار آینده است.»
عطر پاکو رابان پور هوم از برند پاکو رابان
عطر پاکو رابان پور هوم از برند پاکو رابان

این عطر کلاسیک مردانه که سال ۱۹۷۳ روانه بازار شد، ساخته ژان مارتل و حاوی نتهای خزه بلوط، اسطوخودوس و رُزماری است. ویپر تریل این عطر کلاسیک را اینگونه توصیف‌ می‌کند: «پاکو یکی از دردسترس‌ترین عطرهای دوران خودش است، ولی هنوز هم تمام ماهیتی که آن دوران داشت حفظ کرده است. جالب‌ترین قسمت این عطر چگونگی توصیف آن به عنوان عطری «پرنشاط» و «صابونی» است و هنوز هم همان بویی که انتظارش را داشتم، دارد. این سبب شد بفهمم که نه تنها سیر عطرسازی تکامل پیدا‌ می‌کند، بلکه نشانگرهای برخی از بوها نیز تکامل پیدا‌ می‌کنند. این هنر حس بویایی است.»
عطر کلاسیک پاکو رابان پور هوم

تال دارک اَند هندسام‌ می‌نویسد: «این عطر کلاسیک یکی از فاخرترین عطرهای گیاهی مردانه در این سیاره است. فکر‌ نمی‌کنم برای کسی زننده و آزاردهنده باشد.» سرژی بوریسوف با اطمینان اظهار‌ می‌کند که: «گیاهان، ادویه‌ها، و عسل این عطر فوژه را از کانوی دانا و بروت فابرگ که قبل از آن بودند، جذابتر کرده، و‌ می‌توانید همین ساختار عطر پاکو را در عطر ارزان‌قیمت آزارو پور هوم و در عطر گران‌قیمت قدیمی بوآ دی جنیو کرید نیز بیابید. بهترین چیزی‌ست که با ۲۰ دلار‌ می‌توانید برای مردان بخرید. هر مقاله‌ای که به عطرهای کلاسیک مردانه اختصاص یافته است کلی نظر گردآوری کرده است که عطرهای کلاسیک‌تر را اضافه‌ می‌کنند، و صرفنظر از اینکه این فهرست چقدر طولانی است، عطر پاکو رابان برتر است».
عطر او ساواج از برند کریستین دیور
عطر او ساواج از برند کریستین دیور

این عطر کلاسیک مردانه که سال ۱۹۶۶ توسط ادموند رود نیتسکا ساخته شد، حاوی نت هایی از مرکبات، ریحان، خزه بلوط و خس‌خس است. دکتر ان‌دی‌جاس درباره این عطر‌ می‌نویسد: «چند عطر کلاسیک آروماتیک مرکبات داریم، ولی من این یکی را بیشتر از بقیه دوست دارم. رایحه‌ای بی‌انتها، تازه و درجه یک!اول از همه، این چیزی است که سالهای سال مردم از آن استفاده‌ می‌کردند و دوستش داشتند. این عطر کیفیتی «جاودانی» دارد، زیرا به هیچ وجه (حداقل برای من) عطر و رایحه‌ای قدیمی واز مد افتاده ندارد.

این عطر نمونه خوبی از عطرهای آروماتیک مردانه و سنتی مرکبات است. رایحه‌ای صاف و درجه یک که حاوی بوی مرکبات تازه توأم با نوت‌های کلاسیکی از خس‌خس و خزه است. این عطر کلاسیک مردانه نتهای لطیفی از ادویه‌جات، گل‌ها، و گیاهان خوشبویی دارد که به آن عمق و پیچیدگی‌ای فراتر از رایحه عادی تابستان‌های «پرنشاط» و پرمرکبات‌ می‌بخشد. حداقل یک بار این عطر را امتحان کنید.
ایگور ماسیوکوف

ایگور ماسیوکوف، نویسنده دانشنامه فراگرانتیکا‌ می‌گوید:‌« او ساواج که سال ۱۹۶۶ توسط ادموند رودونیت سگای بزرگ ساخته شد، هنوز هم یکی از عطرهایی است که هر مردی حتما باید آن را تست کند. این ادکلن کلاسیک با المان‌هایی از فوژه به یکی از اولین عطرهای مورد پسند مردان تبدیل شده است که حاوی هدیون (محصولی مبتکرانه در عصر خودش) یا متیل دی‌هیدروجاسمونات است که بُعد مرکبات ترکیب آن را بهبود بخشید، به آن عمق داد و تازگی‌اش را ساعت‌ها حفظ کرد.

افسوس که طی این سال‌ها کمی کمرنگ شده و به جای اینکه برای فریفتن دیگران استفاده شود، برای محیط‌های اداری مناسب تر شده، ولی هنوز هم قدرت و لطافت قدیم‌اش را دارد. اگر این عطر را دوست دارید، لطفاً نسخه امروزی دیورلا را امتحان کنید. نیازی نیست با احتیاط باشید – برای مردها هم مناسب است. البته، نسخه‌های قدیمی هر دوی آنها، اگر هنوز هم موجود باشد، از جهات بسیاری بهتر است، اما نسخه‌های امروزی‌اش در مقایسه با عطرهای هم‌قیمت طراح هیچ نقصی ندارند».

منبع: آوین عطر

آنا خانمی...
ما را در سایت آنا خانمی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : آنا خانمی بازدید : 51 تاريخ : پنجشنبه 13 خرداد 1400 ساعت: 13:33

×تبلیغات